Skip to main content
Vyhľadávanie
Čítajte viac o liečbe hnačky

Title

Často sa vyskytujúca hnačka? Nie ste sami

Každého občas prepadne hnačka, ktorá obvykle o niekoľko dní ustúpi. Mnohých ľudí však trápi častejšie. Ak k nim patríte aj vy, nie ste sami.

Čo vyvoláva časté hnačky?

Z výskumu vo Veľkej Británii vyplýva, že až jeden človek z desiatich môže trpieť často sa opakujúcou akútnou hnačkou – a to štyri alebo viackrát za polrok.

Častý výskyt hnačky môže byť spôsobený viacerými príčinami, ako je napríklad stres, syndróm dráždivého čreva, stravovanie alebo hormonálne zmeny.

Liek IMODIUM® spomaľuje pohyb čriev a pomáha obnoviť ich prirodzený rytmus.

Aj keď častým výskytom akútnej hnačky trpí veľa ľudí, môžu mať zábrany o tejto téme hovoriť. Informácie a rady sa nevyhľadávajú ľahko, najmä keď je každý z nás citlivý na iné vyvolávacie faktory.

Jednoduchá zmena životného štýlu môže urobiť veľký rozdiel. Časť Ako zvládnuť hnačku vypracovali odborníci, ktorí vám poradia, ako lepšie kontrolovať svoj stav a minimalizovať rušivý vplyv hnačky.

Ako liečiť hnačku

Na symptomatickú liečbu akútnej alebo chronickej hnačky môžete užiť liek IMODIUM®. Liek IMODIUM® účinkuje tak, že spomaľuje pohyb čriev a tým predlžuje prechod jedla črevom. Zároveň vyvoláva stiahnutie svalstva análneho zvierača, čím znižuje únik stolice a nutkanie na stolicu. Liek pomáha obnoviť prirodzený rytmus čriev.

Zistite viac o lieku IMODIUM®

Infekčná hnačka

Infekčnú hnačku môže vyvolať otrava jedlom, nákaza pri cestovaní a rotavírus. Zistite, ako sa chrániť.

Liek IMODIUM® vo forme kapsúl je účinný liek na zastavenie hnačky.

Liek IMODIUM® Instant je vo forme tabliet, ktoré sa okamžite rozpustia priamo na jazyku.

Kde kúpiť liek IMODIUM®

Liek IMODIUM® nájdete v lekárňach. Nie je viazaný na lekársky predpis, môžete si ho kúpiť aj v internetovej lekárni.